Σε αναμέτρηση για δύο πρωταγωνιστές μετατράπηκε ο αποψινός αγώνας του ισπανικού πρωταθλήματος μεταξύ Βαλένθια και Μπαρτσελόνας που έληξε 2-3!

Έλντερ Πόστιγκα και Λιονέλ Μέσι ήταν σαρωτικοί και σκόραραν όλα τα γκολ που σημειώθηκαν στο παιχνίδι. Ο Αργεντίνος άσος των “μπλαουγκράνα” πέτυχε χατ τρικ (11′, 39′, 41′) αλλά τότε ήταν που… φόρτωσε ο γνώριμος στους Έλληνες, Πόστιγκα!

Ο Πορτογάλος μέσα σε ένα λεπτό σκόραρε δύο φορές για τους γηπεδούχους πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου και έβαλε “φωτιά” στο “Μεστάγια”. Xορταστικό από θέαμα και γκολ το πρώτο μέρος, ωστόσο στην επανάληψη καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έτσι η Μπαρτσελόνα συνέχισε το νικηφόρο σερί της.

Δείτε το πολύ εντυπωσιακό γκολ του Πόστιγκα με το οποίο μείωσε σε 1-3 για τις “νυχτερίδες”.