Ο Ατρόμητος είχε τα φόντα να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το παιχνίδι αλλά ο Πανιώνιος ήταν αυτός που πήρε τελικά τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας 2-1 στη Νέα Σμύρνη.

Οι Περιστεριώτες έχασαν πολλές ευκαιρίες για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο αλλά μόνο η μία τους έκατσε, με την οποία μείωσαν σε 2-1 με τον Δημούτσο (71′). Ο ΓΙάννου ανοιξε το σκορ για τους “κυανέρυθρους” μόλις στο 5ο λεπτό εκμεταλλευόμενος το λάθος του Σηφάκη ενώ το 2-0 πέτυχε ο Αραβίδης στο 39′.

Κακές επιλογές σε συνδυασμό με έλλειψη τύχης, στέρησαν ένα πιο ικανοποιητικό σκορ για τον Ατρόμητο που σπατάλησε σωρεία ευκαιρίων πότε με τον Ναπολεόνι και πότε με τους Ιγλέσιας και Καμπάνταη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ν. Παντελής): Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Κολοβός (87′ Παντίδος), Κούρντι, Μητρόπουλος, Αραβίδης (72΄Καλτσάς), Γιάννου, Μενδρινός (80′ Καμπάνταης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ. Παράσχος): Σηφάκης, Ταυλαρίδης (83′ Καραμάνος), Φυτανίδης (57′ Πίτου Γκαρσία), Ναπολεόνι, Καραγκούνης (40’λ.τ. Μπρίτο), Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Δημούτσος, Ουμπιντες, Λαζαρίδης.