Στην κορυφή του βαθμολογικού του ισπανικού πρωταθλήματος επικρατεί… συνωστισμός μετά την νίκη της Μπαρτσελόνα  που αν και τα χρειάστηκε στην αρχή, επικράτησε τελικά με 1-4 της Σεβίλλης!

Μπορεί το γκολ του Μορένο στο 15’ να ανησύχησε τους Καταλανούς όμως οι παίκτες των μπλαουγκράνα μάλλον το χρειαζόντουσαν για να ξυπνήσουν…  Στο 34’ ο Μέσι με εκτέλεση φάουλ σημάδεψε τον Αλέξις Σάντσεζ  κι εκείνος  ισοφάρισε τον αγώνα φεύγοντας μάλλον από αντικανονική θέση…

Ένα λεπτό πριν το ημίχρονο ο Μέσι με υπέροχο τελείωμα έδωσε προβάδισμα στην Μπάρτσα, ενώ ο ίδιος καθάρισε την υπόθεση νίκη στο 56’ σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Η νίκη επισφραγίστηκε με το γκολ του Φάμπρεγας στο 88’ και η primera division  πήρε φωτιά με την Ατλέτικο Μαδρίτης, τη Ρεαλ και την Μπαρτσελόνα να συγκατοικούν στην κορυφή! Αυτό το πρωτάθλημα ποια θα το πάρει?

Θα δείξει προσεχώς προς το παρόν δείτε τα highlights της αναμέτρησης…