Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του αγώνα της Τούμπας, συνέτριψε με 4-1 τον Πανιώνιο και η συνολική του εικόνα ήταν αρκετά ικανοποιητική. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σαλπιγγίδης στο 31′, ο Στοχ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 54′ ενώ στο 76ο λεπτό ο Κίτσιου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Για τους Πάνθηρες μείωσε προσωρινά ο Αραβίδης με πέναλτι στο 82′ αλλά ο Στοχ τρία λεπτά αργότερα από την “άσπρη” βούλα επίσης, διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για τους Θεσσαλονικείς.

Στα άλλα παιχνίδια της βραδιάς, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Απόλλων Σμύρνης ενώ ο Πανθρακικός πήρε σημαντική νίκη με 2-1 του Παναιτωλικού στην Κομοτηνή. Αυτή την ώρα διεξάγεται ο τελευταίος αγώνας για σήμερα, Λεβαδειακός-Ολυμπιακός