Με μαγικό τρόπο πήρε την πρόκριση στον τελικό του Κόπα Λιμπερτδόρες η Ατλέτικο Μινέιρο με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακά της, Βίκτορ..

Η ομάδα του Ροναλντίνιο στον πρώτο αγώνα είχε έρθει ισόπαλη 2-2 με την Τιχουάνα και στη ρεβάνς του «Estádio Independência» συνέβη κάτι το εκπληκτικό.

Οι δύο ομάδες βρισκόταν στο 1-1 μέχρι τα 90 λεπτά του  αγώνα και με αυτό το σκορ οι γηπεδούχοι προκρίνονταν στον τελικό ώσπου η Τιχουάνα κέρδισε πέναλτι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Και ενώ όλοι νόμιζαν πως η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα όπως το 99% των πέναλτι υπολόγισαν χωρίς τον Βίκτορ ή καλύτερα χωρίς το πόδι του . Ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο απέκρουσε με το πόδι του και έδωσε στην ομάδα του «Ρόνι» το εισιτήριο για τον τελικό.