Μπορεί να βαίνει αισίως προς τα 33 του χρόνια, όμως την τέχνη του γκολ δεν την έχει ξεχάσει σε καμία περίπτωση… ο λόγος για τον βέλγο επιθετικό τς Λιρς Γουέσλεϊ Σονκ που στο 29ο λεπτό του αγώνα της ομάδας του με την Γκενκ σημείωσε ένα θεσπέσιο γκολ, εξαίρετης ομορφιάς και σπάνιας επίτευξης! Ενα γκολ βγαλμένο από την πιο τρελή ποδοσφαιρική φαντασία…! Την αξία του συγκεκριμένου τέρματος την αυξάνουν κατακόρυφα και οι αντίξοες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν την ώρα διεξάγωγής του ματς, όπως θα δείτε και εσείς στο βίντεο που ακολουθεί… όλο το Βέλγιο μαστίζονταν, ακόμη και τώρα που μιλάμε, από πολικό ψύχος και σφοδρή χιονόπτωση! Για την ιστορία του παιχνιδού το σκορ έληξε 1-1, με τους φιλοξενούμενους της Γκενκ να ισοφαρίζουν τη Λιρς στο 65ο λεπτό.