Με ισοπαλίες ξεκίνησε χθες η 1η αγωνιστική της Superleague και συνεχίστηκε ακριβώς έτσι με τρία “Χ” σε τέσσερα παιχνίδια.

Στο πιο δυνατό παιχνίδι της ημέρας, ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε πίσω στο σκορ τρεις φορές αλλά το έσωσε (3-3) και μοιράστηκε βαθμούς με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Τα γκολ: Ουσέρο (13′ πέναλτι), Ντε Μπλάσις (32′), Καράσκο (87′) / Τσουκαλάς (11′ πέναλτι), Τσάβες (28′), Βίλα (57′).

Στη Λιβαδειά, Λεβαδειακός και Πανθρακικός έμειναν στο 2-2 σε έναν αγώνα που στην αρχή δεν υποσχόταν πολλά αλλά αποζημίωσε το κοινό με τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τα γκολ: Γεωργίου (56′), Μάντζιος (84′) / Μακρυδημήτρης (57′) , Κάσες (60′)

*Με παίκτη λιγότερο έμεινε ο Πανθρακικός μετά την αποβολή του Ντιόγκο στο 74′.

Στην Κρήτη ΟΦΗ και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 ενώ στο τέταρτο παιχνίδι της βραδιάς, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 2-1 του Άρη. Στο πρώτο παιχνίδι λοιπόν της πρεμιέρας που δεν είχαμε μοιρασιά, οι Κόρμπος (13′) και Πετρόπουλος (63′) σημείωσαν τα γκολ για τους γηπεδούχους ενώ ο Αγγελούδης στο 67ο λεπτό, μείωσε το σκορ για τους Θεσσαλονικείς.