Συνεχίζεται χωρίς ισόπαλο αποτέλεσμα η 11η αγωνιστική της Supelreague.

Η Καλλονή αεράτη από την νίκη της στο προηγούμενο παιχνίδι, επιβλήθηκε 3-0 στην έδρα της Βέροιας με τα γκολ των Γκαρσία (7′), Ποντάνι (27′) και Λεοζίνιο 79′).

Στο Αγρίνιο, ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού και κινείται σε τροχιά Ευρώπης. Τα γκολ για τους Αγρινιώτες πέτυχαν οι Αμούγκου (17′, 49′) ενώ για τους Βοιωτούς είχε ισοφαρίσει στο 43′ ο Μουλόπουλος. Ο Κονέ αποβλήθηκε στο 54ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Τέλος, στην Κρήτη, ο Εργοτέλης νίκησε 3-1 τον Πανθρακικό και ανέβηκε βαθμολογικά. Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε με τον Τζάνη (11′) αλλά οι γηπεδούχοι μετά την αποβολή του Εμπόου στο 28′ ανασυγκροτήθηκαν και πέτυχαν την ανατροπή.

Ο Βερπακόφσκις σκόραρε για την ισοφάριση (45′), ο Ρομάνο Ντιέγκο έκανε το 2-1 ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Διαμαντάκος στις καθυστερήσεις.

Έμφραγμα για τη Ρόμα – Κατρακυλά η Μίλαν!