Πολύ σκληρή για να πεθάνει αποδείχθηκε η Πάρμα στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική της Serie A’. Η Ίντερ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί βαθμολογικά τους χαμένους βαθμούς των Νάπολι και Φιορεντίνα και έμεινε σε ένα εντυπωσιακό κατά τα άλλα 3-3 με τους “σταυροφόρους”.

Η Πάρμα άνοιξε το σκορ στο 11′ με τον Σανσόνε, ο Παλάσιο ισοφάρισε για τους Μιλανέζους στο 44′ αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Παρόλο έβαλε εκ νέου μπροστά τους φιλοξενούμενους που πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο όντας μπροστά στο σκορ.

Άλλα τόσα γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη με τους “νερατζούρι” να δείχνουν πιο σίγουροι και αποφασισμένοι. Μέσα σε δύο λεπτά πέτυχαν την ανατροπή με τα γκολ των Παλάσιο (54′) και Γκουαρίν (56′) αλλά ο σκόρερ του πρώτου γκολ, Νικολά Σαμσόνε, “χτύπησε” ξανά και ισοφάρισε σε 3-3 στο 59ο λεπτό. Τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς.