Ανοιχτούς λογαριασμούς αφήνει το 2-1 στο Περιστέρι. Ο Ατρόμητος επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου αλλά το γκολ του Σανκαρέ το 79’ έδωσε άλλη τροπή στον αγώνα και ιδίως άλλο βάρος στον επαναληπτικό αφού το γκολ εκτός έδρας μοιράζει τις πιθανότητες των δύο ομάδων για πρόκριση στον μεγάλο τελικό!

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με πλασέ του Σαγκανόφσκι ενώ το 2-0 για τους γηπεδούχους σημείωσε στο 61’ ο Νεμπεγλέρας. Καλύτερος στο σύνολο ο Ατρόμητος που είχε σε εκπληκτική βραδιά τον Καμαρά. Αν είχε βάλει και το γκολ στο 71’, θα αποτελούσε το κερασάκι στην τούρτα. Αντί για το 3-0 όμως, ελάχιστα λεπτά μετά, ήρθε η μείωση για τους «ερυθρόλευκους». Ένα ξέρουμε… Ο Βόλος σκοράρει παντού. Ραντεβού στο Πανθεσσαλικό.

Συνθέσεις:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μιχαηλίδης, Νάστος, Σαρμιέντο, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Αναστασάκος (88' Μπρίτο), Σφακιανάκης, Σκόνδρας, Καμαρά (90' Μελισσάς), Σαγκανόφσκι

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακούποβιτς, Ζαραδούκας, Σανκαρέ, Ντολεζάι, Αλβαρεζ, Καπετάνος (72' Ακόστα), Ούμπιντες, Ρόκας, Μάρτιν (82' Σολάκης), Μπρέσκα (46' Νέμεθ), Σζέλεσι