Ιδανικό ντεμπούτο έκανε ο Μάριο Μπαλοτέλι στο αποψινό παιχνίδι της Μίλαν αφού υπέγραψε και τα δύο τέρματα των "ροσονέρι" (το δεύτερο από τη γραμμή του πέναλτι) στο 2-1 επί της Ουντινέζε στο "Σαν Σίρο".

Η Μίλαν με αυτόν τον τρόπο σκαρφάλωσε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και "καπελώνει" την ισοβαθμία την Ίντερ. Το σκορ άνοιξε ο Ιταλός διεθνής στο 25' με όμορφο σουτ, γκολ που δεν πανηγύρισε φυσικά όπως συνηθίζει.

Στην επανάληψη η Ουντινέζε έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Πίντζι στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ η νίκη για τους γηπεδούχους ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα με ένα ανύπαρκτο πέναλτι που κέρδισε ο Ελ Σαραουί και εκτέλεσε εύστοχα ο "Super Mario".

Ο Μπαλοτέλι ήταν δικαίως ο απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ενώ πέραν των δύο γκολ έχασε κι άλλες σημαντικές ευκαιρίες να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Εντέλει το κατάφερε για δεύτερη φορά στο 94' με ένα αστείο πέναλτι που δόθηκε στο "καθαρό" κόψιμο του παίκτη της Ουντινέζε πάνω στο Ελ Σαραουί.

Οι φάσεις στο ακόλουθο βίντεο είναι ξεκάθαρες. Τα συμπεράσματα δικά σας!