Δεν έχει σταματημό φέτος η κατρακύλα της πάλαι ποτέ κραταιάς Λίβερπουλ! Έχασε χτες το βράδυ από την Μπλάκπουλ με 2-1, στην 8η της εκτός έδρας ήττα για φέτος, σε σύνολο 11 αγώνων! Ακόμη χειρότερο το "σκορ" για τον νέο προπονητή της Κένι Νταλγκλις (αντικατέστησε τον Ρόι Χόντγκσον) που μετράει 2 ήττες σε 2 αγώνες!

Να δούμε τί άλλο θα κάνουν εκεί στο λιμάνι καθώς έχουν ρίξει πάρα πολλά χρήματα τα τελευταία χρόνια μεν, αλλά σε τρομερά λάθος επιλογές δε! Αν εξαιρέσουμε τον Φερνάντο Τόρες άντε και τον Γκλεν Τζόνσον, ποιά άλλη ακριβοπληρωμένη μεταγραφή τους βγήκε; Που είναι ο Τζο Κόουλ, o Μεϊρέλες, ο Γιοβάνοβιτς; Ή μήπως είναι σοβαροί προπονητές αυτοί που πάει και παίρνει; Κρίμα τον Τόρες και τον Τζέραρντ δηλαδή…

Όσον αφορά τον αγώνα, το σκορ άνοιξε ο Τόρες στο 3ο λεπτό με τον Φλέτσερ να ισοφαρίζει στο 12ο λεπτό και τον Κάμπελ να δίνει την νίκη στο 69 (…τυχαίο; δεν νομίζω!) για την ομάδα του Μπλάκπουλ. Η Λίβερπουλ μετά από αυτή την ήττα βρίσκεται στην 13η θέση της πρέμιερ λιγκ.