Στην Ιρλανδία και στην αναμέτρηση της Ντροχέντα Γιουνάιτεντ με τη Σεντ Πάτρικς το περασμένο Σαββατοκύριακο, δόθηκε ίσως το πιο γελοίο πέναλτι της χρονιάς.

Συγκεκριμένα ο άγωνας είχε μπει στις καθυστερήσεις, και το σκορ των δύο ομάδων ήταν 1-1, όμως ο διαιτητής Τομ Κόνονλι είχε αποφασίσει να γίνει ο ίδιος ο μεγάλος αρνητικός πρωταγωνιστής. Σε μία από τις τελευταίες προσπάθειες των φιλοξενουμένων για το δεύτερο γκολ, ένας επιθετικός τους έκανε κοντρόλ με τη μπάλα μέσα στην περιοχή για να ακουστεί κατευθείαν το σφύριγμα του διαιτητή. Όχι όμως για να υποδείξει το πεντακάθαρο επιθετικό φάουλ και να δώσει τη μπάλα στη Ντροχέντα αλλά για να καταλογίσει πέναλτι στο 92ο λεπτό, προκαλώντας την οργισμένη αντίδραση των παικτών της για την εξωφρενική απόφασή του.

Αυτή όμως έμεινε μέχρι τέλους παρά τις διαμαρτυρίες τους, με τον μέσο Κίλιαν Μπρέναν να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να χαρίζει στην ομάδα του τη νίκη με 2-1, επιτρέποντάς της να σκαρφαλώσει στη 2η θέση του πίνακα σε απόσταση 3 πόντων από την πρωτοπόρο Σλίγκο Ρόβερς.