ΝΑΙ ΡΕ ΟΜΑΔΑ! Η Εθνική Ελλάδος μετά από ένα από τα καλύτερα παιχνίδια στην Ιστορία της, κατάφερε να προκριθεί για πρώτη φορά στους 16 του Παγκόσμιου Κυπέλου! Σκόρερ οι Σάμαρης και Σαμαράς.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, αφού λίγο μετά το ξεκίνημα του αγώνα, έγινε αναγκαστική αλλαγή του Κονέ με τον Σάμαρη όταν ο πρώτος τραυματίστηκε. Αυτή, όμως, η αλλαγή τελικά αποδείχθηκε…. πρώτος λαχνός του λαχείου. Από εκείνο το σημείο και μετά, η Εθνική άρχισε να παίζει πιο επιθετικά, να κάνει ένα μεστό και γεμάτο παιχνίδι, αλλάζοντας το συνηθισμένο αμυντικό προσανατολισμό της σε ένα πιο γρήγορο και απειλητικό στυλ. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μετά από ένα κλέψιμο στον μεσαίο χώρο, ο Σάμαρης με ένα εκπληκτικό σουτ έκανε το 1-0 “διαλύοντας” την ψυχολογία των παικτών της Ακτής Ελεφαντοστού.

Το βραζιλιάνικο αίμα της Victoria Secret στηρίζει «σελεσάο»! [pics]

Ομιλίες στο μουντιάλ; Όχι δεν θα πάρω! (video)

Το καλό για την Εθνική ήταν πως ξεκίνησε στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο ημίχρονο, δημιουργώντας ευκαιρίες με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Καραγκούνη. Σε μια ανύποπτη φάση, ο Bony έκανε το 1-1, φέρνοντας την ομάδα και πάλι σε καταστάσεις “do or die”. Και ενώ όλα έδειχναν χαμένα, στο 90′ ο Σαμαράς κέρδισε ένα πέναλτυ (υπάρχει επαφή με τον αμυντικό της Ακτής Ελεφαντοστού που την εκμεταλλεύεται ο Έλληνας επιθετικός) το οποίο έκανε ολόχρυσο γκολ, το οποίο έδωσε στην ομάδα μας την πρόκριση στους 16 του Μουντιάλ. Και έχουμε δρόμο ακόμα!

Κάνε κλικ και πάρε 100% Μπόνους έως €100!