Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση στο Παρίσι, αλλά στο 90΄ έχασε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Παρί μπήκε από πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ, με τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς να ανοίγει το σκορ στο 7 λεπτό για να κάνει το 1-0. Η συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, είχε την μεγάλη κατοχή της μπάλας από την πλευρά των Γάλλων, αλλά παρόλα αυτά οι παίκτες του Λοράν Μπλαν δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία του Ρομπέρτο. Αντίθετα ο Κώστας Μήτρογλου έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι αριθμητικές ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν, αφού ο Μάρκο Βεράτι άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός πίεσε και λογικά παραπάνω και είδε τον Κώστα Μανωλά να τον ”λυτρώνει” στο 80′. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο αμυντικός των ”ερυθρολεύκων” πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Ντομίνγκεζ που σούταρε από θέση οφσάιντ για να αποκρούσει Σιριγκού και αμέσως ο Μανωλάς πήρε το ριμπάουντ για να κάνει το 1-1.

Και ενώ όλα έδειχναν πως ο Ολυμπιακός θα καταφέρει να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από το Παρίσι, ήρθε ο Καβάνι να σκοράρει με ωραία πλασέ στο 90′ για το τελικό 2-1.

Παρί Σεν Ζερμέν (Λοράν Μπλαν): Σιρίγκου, Φαν Ντερ Βίλ, Μάξγουελ, Τιάγκο Σίλβα, Άλεξ, Μότα, Βεράτι, Ματουιντί (85’ Μόουρα), Καβάνι, Λαβέτσι (48’ Ραμπιό), Ιμπραϊμοβιτς (78’ Μαρκίνιος).

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο (57’ Ντομίνγκεζ), Μανωλάς, Σιόβας, Μπονγκ (46’ Βάις), Μανιάτης, Σάμαρης, Φουστέρ, Κάμπελ (77’ Σαβιόλα), Χολέμπας, Μήτρογλου.