Έμεινε πίσω νωρίς στο σκορ, αλλά με τον Αγκουέρο σε μεγάλη μέρα η Μάντσεστερ Σίτι ξεπέρασε το εμπόδιο της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 1-2.

Ο Ζόραν Τόσιτς έδωσε το προβάδισμα στην ΤΣΣΚΑ στο 32ο λεπτό, αλλά με τον Κουν Αγκουέρο να σημειώνει δύο γκολ σε 8 λεπτά και συγκεκριμένα στο 34 λεπτό και 42ο η ομάδα του Πελεγκρίνι πήρε μία σημαντική νίκη μέσα στην Μόσχα.

Παρόλα αυτά για να πάρει το τρίποντο η Σίτι, έπρεπε ο Τζο Χαρτ να κάνει μία μεγάλη επέμβαση στο φινάλε του αγώνα σε σουτ του Χόντα.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεφ, Ιγκνάσεβιτς, Ναμπάμπκιν. Β. Μπερεζούτσκι (6′ Α. Μπερεζούτσκι), Σενίκοβ, Βέρνμπλουμ, Χόντα, Τσούμπερ (50′ Μούσα), Τόσιτς, Μιλάνοφ, Ντουμπιά

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σαμπαλέτα, Χάβι Γκαρθία, Νάστασιτς, Κολάροφ, Νάβας, Φερναντίνιο, Γιαγιά Τουρέ, Νταβίντ Σίλβα (80′ Νασρί), Αγουέρο (89′ Κλισί), Νεγρέδο (72′ Τζέκο)