Ίντερ και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να είχε πάθος και ένταση, αλλά οι ευκαιρίες των δύο ομάδων δεν ήταν πολλές και το 0-0 του ημιχρόνου ήταν το δίκαιο σκορ.

Ωστόσο τα πάντα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος με την μπάλα να είναι πάνω κάτω και τις ευκαιρίες να είνα μπόλικες για τις δύο ομάδες. Η Ίντερ τελικά μετά από λάθος του κακού σήμερα Κιελίνι κατάφερε και προηγήθηκε με τον Ικάρντι που μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 72 λεπτό.

Αλλά πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η Γιουβέντους με τον Αρτούρο Βιντάλ ένα λεπτό αργότερα κατάφερε και ισοφάρισε για να κάνει το 1-1. Στα τελευταία λεπτά αν μία ομάδα μπορούσε να κερδίσει αυτή ήταν η Γιουβέντους, αλλά Τέβεζ και Ίσλα δεν κατάφεραν να κάνουν γκολ σημαντικές ευκαρίες με το σκορ να παραμένει μέχρι το τέλος.