Μετά από τρεις (!) διακοπές και με ένα τέταρτο καθυστέρηση στην έναρξη λόγω εισόδου των φιλάθλων του Άρη στο παιχνίδι, αλλά και με δώδεκα (!) κίτρινες κάρτες εξαιτίας της έντασης στις μονομαχίες των παικτών, η Βέροια έφτασε στην πολύτιμη νίκη επί του Άρη με 3-1 και έκανε άλμα σωτηρίας, βυθίζοντας τους «κίτρινους» στην απόγνωση… Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Αγγελούδη στο 49ο λεπτό, η «βασίλισσα του βορρά» κατάφερε να κάνει την ανατροπή με δυο γκολ του Καλτσά (65’, 90+2’) και να σφραγίσει το τρίποντο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ολαϊτάν. Τα πολλά νεύρα και το κακό παιχνίδι ήταν τα στοιχεία του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη και μετά το γκολ του Άρη, η Βέροια ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων κι έφτασε έτσι στη νίκη που την φέρνει πλέον στους 26 βαθμούς. Αντίθετα, οι «κίτρινοι» είναι δεδομένο ότι θα τιμωρηθούν για την είσοδο των φιλάθλων στο γήπεδο σε τρεις περιπτώσεις, με πιο χαρακτηριστική αυτή που συνέβη μετά το γκολ του Ολαϊτάν και διήρκησε είκοσι λεπτά, ενώ σε ότι αφορά τη βαθμολογία παρέμειναν στην προτελευταία θέση έχοντας 22 πόντους.

Βέροια (Καλαϊτζίδης):Λόπεζ, Γεωργιάδης (90+5’ Μπερτέν), Ορέστες, Μπάρμπας, Καλογέρης, Γεωργέας, Πέρεζ, Ολαϊτάν, Μπαργκάν (61’ Καλτσάς), Κόστλι.

Άρης (Μιχαλήτσος): Διούδης, Ψυχογιός (28’ λ.τ. Αγγελούδης), Παπαζαχαρίας, Πουλίδο, Ζαραδούκας, Κοέλιο, Παπαστεριανός, Καζναφέρης, Γιαννιώτας, Τάτος (90’ Τριανταφυλλάκος), Διαμαντάκος (80’ Τσουκάνης).