Ο ΠΑΟΚ ζορίστηκε απέναντι στον Εργοτέλη, αλλά με τον ”ήρωα” του τον Βούκιτς, πήρε την νίκη με 2-1 στο 94 λεπτό.

Ο ”δικέφαλος” είδε τον Εργοτέλη στην πρώτη του τελική προσπάθεια να σκοράρει με τον Βερπακόφσκις στο 13ο λεπτό, παγώνοντας την Τούμπα.

Το 0-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, αφού ο ΠΑΟΚ δεν έβρισκε τον τρόπο για να απαντήσει. Αλλά τελικά το έκανε ο Κώστας Κατσουράνης με την κεφαλιά του στο 64΄.

Ο διεθνής μέσος μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο έπιασε την κεφαλιά και ισοφάρισε για την ομάδα του. Ο ”ήρωας” του αγώνα όμως ήταν και πάλι ο Βούκιτς, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 2-1 στο 94′ δίνοντας την νίκη στην ομάδα μία εβδομάδα πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.