Ο Μάριο Μπαλοτέλι μπορεί να πέτυχε δύο γκολ, αλλά για την φετινή τραγική Μίλαν αυτό δεν ήταν αρκετό στο παιχνίδι με την Λιβόρνο.

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι συνεχίζει τις πολύ κακές τις εμφανίσεις και αυτό το έδειξε και σήμερα, όπου και έμεινε στο 2-2 με την Λιβόρνο.

Και να φανταστεί κανείς ότι μόλις στο 7′ ο Μπαλοτέλι μετά από ωραίο γύρισμα του Κακά άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1. Στο 26′ ωστόσο ήρθε η ισοφάρισει από τον Σιλιγκάρντι και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 2-1 μετά από γκολ του Παουλίνιο. Ο Μπαλοτέλι ήταν αυτός που πάλευε και ισοφάρισε στο 83′ και ενώ στο φινάλε ήταν άτυχος και είδε την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι, μετά από ωραίο σουτ που έκανε.