Με τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβίτς να είναι σε μεγάλη μέρα και τον Έντισον Καβάνι να ακολουθεί, η Παρί επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 της Μπαστιά.

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Σουηδός επιθετικός με ένα πανέμορφο τακουνάκι έκανε το 1-0 για την ομάδα του και 3 λεπτά μετά έκανε το 2-0 με κεφαλιά.

Στο ημίχρονο ο Λοράν Μπλαν έβγαλε τον Ιμπραϊμοβίτς και έβαλε τον Καβάνι, ο οποίος και έκανε τα ίδια πράγματα. Ο Ουρουγουανός επιθετικός αφού πρώτα έκανε το 1-0 επίσης με πανέμορφο γκολ στο 63 λεπτό, έκανε το τελικό 4-0 με πέναλτι στο 83 λεπτό.

Παρί Σεν Ζερμέν (4-4-2): Σιρίγκου, Ζαλέ (67′ Φαν ντερ Βιλ), Μαρκίνιος, Άλεξ, Ντιν, Λούκας, Ραμπιό, Ματουιντί, Ονζεντά, Μενέζ (71′ Μάξουελ), Ιμπραχίμοβιτς (46′ Καβάνι)

Μπαστιά (4-1-4-1): Λαντρό, Σιονί, Αρέκ, Μοντέστο, Παλμιερί, Καουζάκ, Κράσιτς (74′ Ιλάν), Μπουντεμπούζ, Ρομαρίκ, Χαζρί (83′ Μαουλιντά), Μπρινό (56′ Κεσέρου)