Ρεάλ Μαδρίτης και Σεβίλλη έδωσαν στο κοινό του ”Μπερναμπέου” ένα βράδυ με πολλά γκολ που δύσκολα θα το ξεχάσει.

Με τον Μπέιλ και τον Ρονάλντο να οδηγούν την ομάδα, η Ρεάλ διέλυσε με το εντυπωσιακό 7-3 την Σεβίλλη στο ”Σαντιάγκο Μπερναμπέου”.

Ο Ουαλός είναι αυτός που σκόραρε για αρχή και πέτυχε δύο γκολ στο 14′ και στο 27′ και ο Ρονάλντο με πέναλτι ήταν αυτός που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας φάνηκε να μην παρατάει τον αγώνα και μείωσε σε 3-2 σε δύο λεπτά μέσα με τους Ράκιτιτς και Μπάχα να στέλνουν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 3-2. Ωστόσο οι παίκτες του Κάρλο Αντσελότι στο δεύτερο μέρος έκαναν ότι ήθελαν μέσα στο γήπεδο και δεν σταμάτησαν πουθενά.

Αρχικά ο Μπενζεμά στο 53′ και μετά ο Ρονάλντο στο 60′ έκαναν το 5-2 και ”κλείδωσαν” την νίκη για την Ρεάλ, αλλά τα γκολ δεν είχαν σταματήσει. Ο Ράκιτιτς με ένα φοβερό σουτ έκανε το 5-3 και στο 71′ ο Ρονάλντο πέτυχε χατ-τρικ και έκανε το 6-3.

Στο 80 λεπτό ο Μπενζεμά έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και ”κλείδωσε” το σκορ.