Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε δύσκολα απέναντι στον ΠΑΣ, αλλά ο Καρέλης ”λύτρωσε” τους πράσινους και με δύο γκολ διαμόρφωσε το 3-1.

Το ”τριφύλλι” μπήκε δυνατά στην άδεια Λεωφόρο και στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα είχε ήδη τρεις ευκαιρίες για γκολ, με τον ΠΑΣ να απαντάει με τον Κοροβέση, που δεν κατάφερε να νικήσει τον Καπίνο στο 22 λεπτό.

Στο 32′ ο Μπεργκ άνοιξε το σκορ, με ωραίο τακουνάκι μετά από σουτ του Πράνιτς και διώξιμο της μπάλας από τον Βελλίδη. Στο 43′ και πάλι ο Σουηδός έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, καθώς από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε άουτ.

Οι ”πράσινοι” μπήκαν και στο δεύτερο μέρος, αλλά αυτός που σκόραρε ήταν ο ΠΑΣ με τον Ντε Βινσέντι να ισοφαρίζει για την ομάδα του Τζιώλη στο 51′. Στο 62 λεπτό ο Καρέλης πέρασε ως αλλαγή στην θέση του Φιγκερόα και τελικά ήταν και αυτός που έκρινε τον αγώνα.

Με πολύ ωραία προσπάθεια και σουτ ο Καρέλης έκανε το 2-1 στο 84′ και ο ίδιος παίκτης λίγο πριν το φινάλε του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.