Η Εθνική ομάδα έκανε το καθήκον της και επικράτησε με 2-0 του Λιχτενστάιν, αλλά ο Ιμπίσεβιτς στο 68ο λεπτό έδωσε την νίκη στην Βοσνία μέσα στην Λιθουανία και έστειλε την Ελλάδα στα μπαράζ.

Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος μπήκαν δυνατά και το γκολ του Σαλπιγγίδη μόλις στο 7ο λεπτό έδειχνε πως η Εθνική θα πετύχει μία μεγάλη νίκη. Αυτό όμως τελικά δεν έγινε, αφού η ΕΘνική δεν έδωσε συνέχεια στο καλό ξεκίνημα, ενώ δεν δόθηκε στο Λιχτενστάιν πέναλτι του Σιόβα στο πρώτο ημίχρονο.

Λίγες φάσεις και πάλι, ειδικά απέναντι σε μία ομάδα όπως η αντίπαλος μας. Ωστόσο ο Καραγκούνης με μία ωραία εκτέλεση φάουλ, όπου η μπάλα βρήκε και στην πλάτη του τερματοφύλακα, έκανε το 2-0 στο 82ο λεπτό. Στο 90′ ακυρώθηκε σωστά το γκολ του Σαλπιγγίδη ως οφσάιντ.

Έτσι η Εθνική θα πάει στα μπαράζ και θα παίξει εκεί για την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας, ενώ η Βοσνία που ήταν και η καλύτερη ομάδα του ομίλου θα πάει χωρίς μπαράζ.

ΕΛΛΑΔΑ (Φερνάντο Σάντος): Καρνέζης, Βύντρα, Χολέμπας, Κατσουράνης, Σιόβας, Τζιόλης, Κονέ, Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Σαμαράς, Μήτρογλου.

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΙΝ (Ρενέ Πάουριτς): Γιέλε, Ντέιβιντ Χάσλερ, Μπούργκμαγιερ, Κάουφμαν, Έρι, Ματίας Κρίστεν, Στόκλασα, Αντρέας Κρίστεν, Νίκολας Χάσλερ, Ποβλερίνο, Βίιζερ.