Το γεγονός πως αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, δεν επηρέασε και πολύ την Καλλονή, που πήρε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα του ΟΦΗ.

Την Κυριακή έχασε στο ίδιο γήπεδο με 3-1 και σήμερα μετά και την αποβολή του Περόνε στο 43′ φαινόταν ότι μπορεί να γίνει το ίδιο. Όμως η Καλλονή τα κατάφερε και με γκολ του Καζάκη στο 83′ κέρδισε με 1-0 και έχει το πλεονέκτημα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΟΦΗ ήταν ανώτερος σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά αυτό δεν μπόρεσε να το εκμεταλευτεί. Από την άλλη η Καλλονή προσπαθούσε να κρατήσει το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο και μετά και την άδικη αποβολή του Περόνε τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολη. Η ομάδα του Πίντο όμως μπορεί να είχε τον έλεγχο, αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει και το πλήρωσε. Στην φάση του γκολ πάντως φέρει και μεγάλη ευθύνη ο Δασκαλάκης που κάνει και άσχημη έξοδο.

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Δασκαλάκης, Τριποτσέρης, Ζόρο, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Βερόν, Ζε Εντουάρντο, Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες, Όγιος.

Καλλονή (Γιάννης Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Περόνε, Χωριανόπουλος, Άλβες, Φαρία, Χουανλού, Γκαρσία, Μανούσος, Βαλιός.