Η Καλλονή μπορεί να μην κατάφερε να κερδίσει, αλλά με την ισοπαλία με 2-2 κόντρα στον Πιερικό πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το παιχνίδι διεξήχθει στην φυσική έδρα της Καλλονής, όπου η ομάδα αγωνίστηκε εκεί μετά από δύο ολόκληρα χρόνια. Ο Μανούσος έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με πέναλτι και ο Καζάκης λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου έκανε το 2-0.

Η χαλάρωση όμως ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και αυτό παραλίγο να στερήσει από την Καλλονή την πρόκριση. Ο Πιερικός με δύο γκολ μέχρι το 70′ ‘εφερε το παιχνίδι στα ίσα, αλλά το παραπάνω γκολ που θα του έδινε και την πρόκριση δεν το βρήκε τελικά.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ, Γάλας, Κριπιντίρης, Αναστασιάδης, Λίμα, Σιλιγαρδάκης, Γιουκαρής (75′ Γκάσιτς), Βλαστέλλης (88′ Ντάμπος), Μανούσος, Χουάνλου (88′ Ντος Σάντος), Καζάκης.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Παπατολίκας, Νικολίτσης, Τσιρλίδης, Παπαδόπουλος (64′ Αθανασίου), Βινίσιους, Μιχαηλίδης (72′ Στεφανίδης), Παπατόλιος, Ίτσιος (83′ Σερέτης), Ιορδανίδης, Καρτσαμπάς, Νίκου.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 19′ πεν. Μανούσος, 43′ Καζάκης – 48′, 68′ Βινίσιους