Αντιμέτωπος με την ομάδα του Φάνη Γκέκα βρέθηκε στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Γαλατασαράι ο Ντιντιέ Ντρογκμπά. Η Ακίσασπορ ηττήθηκε 2-1 εντός έδρας με τον Ιβοριανό στράικερ να σκοράρει μόλις πέντε λεπτά αφότου πέρασε στο παιχνίδι. Στο 63' πάτησε για πρώτη φορά στον αγωνιστικό χώρο ο Ντρογκμπά, στο 68' με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όπως ξέρει να κάνει καλά!

Η Γαλατά στο 70ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της ενώ η γηπεδούχος το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Σερτάν (84'). Ο Γκέκας θα μπορούσε να έχει πετύχει γκολ στο 62' αλλάζοντας ενδεχομένως την εξέλιξη της αναμέτρησης, τέρμα που δεν επιτεύχθηκε όμως ποτέ.

Ιδανικό ντεμπούτο για τον πρώην άσο της Τσέλσι που άνοιξε ήδη λογαριασμό! Περισσότερα στο βίντεο.