Μάντσεστερ Σίτι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασαν ένα εύκολο απόγευμα.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι δεν άφησε πολλές στην Νόριτς την οποία και διέλυσε με 7-0, ενώ η Γιουνάιτεντ πέρασε και αυτή εύκολα από την έδρα της Φύλαμ με 1-3.

Το πρώτο γκολ για την Σίτι ήρθε από τον Τζόνσον με αυτογκόλ στο 16 λεπτό και 4 λεπτά μετά ο Σίλβα έκανε το 2-0. Ο Νάστασιτς με κεφαλιά στο 25′ σκόραρε για το 3-0 και λίγο μετά ήταν η σειρά του Νεγρέδο να πετύχει και αυτός γκολ.

Στο 60′ ο Τουρέ με μία φανταστική εκτέλεση φάουλ ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ, ενώ το τελικό 7-0 έκαναν οι Αγκουέρο και Τζέκο.

Μάντσεστερ Σίτι (Μανουέλ Πελεγκρίνι): Παντιλιμόν, Ντεμικέλις, Κλισί, Ζαμπαλέτα, Νάστασιτς, Νασρί (71′ Μίλνερ), Σίλβα (73′ Νάβας), Τουρέ, Φερναντίνιο, Αγουέρο, Νεγρέδο (46′ Τζέκο).

Νόριτς (Κρις Χάτον): Ράντι, Γουίτακερ (46′ Μέρφι), Μάρτιν Ολσον, Τέρνερ, Μπασόνγκ, Μάρτιν, Φερ, Πίλκινγκτον, Χόσον, Μπράντλεϊ Τζόνσον, Χούπερ (46′ Ελμάντερ).

ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθάρισε το παιχνίδι απέναντι στην Φούλαμ από τα πρώτα 20 λεπτά, αφού οι Βαλέντσια, Φαν Πέρσι και Ρούνεϊ είχαν κάνει το 0-3 μέχρι το 22′ λεπτό.

Η Φούλαμ το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 65 λεπτό με τον Κατσάνικλιτς.