Ακατάλληλο για καρδιακούς ήταν το παιχνίδι του «Άνφιλντ» ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Τότεναμ, με τους γηπεδούχους ωστόσο να φτάνουν στο τέλος σε νίκη-θρίλερ με 3-2!

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Λουίς Σουάρες, ποιος άλλος, στο 21ο λεπτό αλλά τα «σπιρούνια» αντεπιτέθηκαν και ανέτρεψαν το σκορ, «παγώνοντας» για λίγο τον κόσμο στις κερκίδες.

Serie A: Φιλί ζωής στο 90’ για Γιούβε – Ήττα η Νάπολι!

Ο Βερτόνγκεν σκόραρε δις για την ομάδα του Βίλας Μπόας στο 45’ και στην επανάληψη του αγώνα (53’) βάζοντας μπροστά την Τότεναμ αλλά οι «ρεντς» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Ο Ντάουνινγκ έφερε το ματς στα ίσα (66’) ενώ οκτώ λεπτά πριν τη λήξη, ο Στίβεν Τζέραρντ χάρισε τη νίκη στη Λίβερπουλ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι! Τρεις πολύτιμοι βαθμοί για την ομάδα του λιμανιού. Η Τότεναμ παραμένει στην 3η θέση και στο +2 από την Τσέλσι.