Η Ρεάλ έκανε τα εύκολα δύσκολα απέναντι στην Βαγιεκάνο αλλά τελικά κέρδισε με 2-3.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο πρωταγωνιστής της νίκης για την ”βασίλισσα”, αφού άνοιξε το σκορ στο μόλις στο 3 λεπτό, ενώ έγραψε το 0-3 στο 48 λεπτό της συνάντησης.

Το 2-0 είχε κάνει νωρίτερα ο Καρίμ Μπενζεμά που δείχνει να ξαναβρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Πάντως η Ρεάλ προβλημάτισε, καθώς μπορεί να είχε προηγηθεί με 3 γκολ διαφορά, αλλά τα δύο πέναλτι σε διάστημα 2 λεπτών που έκανε και έδωσαν την ευκαιρία στην Ράγιο να μειώνει σε 2-3 σίγουρα δεν ευχαρίστησαν τον Κάρλο Αντσελότι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΡΑΓΙΟ: Ρουμπέν, Τίτο, Γκάλβεθ, Αρμπίγια (51′ Λαριβέι), Νάτσο Μαρτίνεθ, Σαούλ, Τρασόρας, Αντριάν (42′ Μπουένο), Μπανγκουρά, Ιάγο Φαλκέ, Βιέρα.

ΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Καρβαχάλ (59′ Αρμπελόα), Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Φάμπιο Κοεντράο (45′ Μαρσέλο), Τσάμπι Αλόνσο (47′ Ιγιαραμέντι), Μόντριτς, Ντι Μαρία, Μπέιλ, Κρ. Ρονάλντο, Μπενζεμά.