Αποφασιστικός και χωρίς να αφήσει περιθώρια στον αντίπαλο, ο Πλατανιάς επικράτησε 3-0 της Ξάνθης στα Χανιά και πήρε σημαντική ανάσα στη βαθμολογία της Σούπερ Λιγκ.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους να κάνουν τη δουλειά τους. Αυτό ήταν το δεύτερο όμως και ευτυχώς πολύ ανώτερο του πρώτου 45λεπτου που πολλοί πρέπει να ήταν αυτοί που αποκοιμήθηκαν…

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Γουνδουλάκης με πέναλτι, Τετέ (65’) και Τόρες (71’).

Η χειρονομία του Γουίλσιρ στους οπαδούς της Σίτι! (ΦΩΤΟ)

Πλατανιάς (Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ζουμπουλάκης, Φερνάντεζ (84’ Δημήτρης), Ιντζίδης, Αγκίλερα, Τετέ, Μπέλιτς, Τόρες (79’ Μπεριάν), Γουνδουλάκης (52’ Σιώπης), Κατάι

Ξάνθη (Μάουερ): Τσέμα, Γούτας, Βάλλας, Βασιλακάκης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Κάλβο (50’ Τριάδης), Φλίσκας (69’ Ράνος), Μάνταλος, Σολάρι, Σολτάνι (82’ Νάκας)