Βραδιά Champions League η σημερινή (12/3) όπου δύο από τις τέσσερις ομάδες που αγωνίζονται θα πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Όπως πάντα έτσι και σήμερα οι αγώνες θα αρχίσουν στις 21:45 με τα βλέμματα όλων να είναι στραμμένα στο στο «Camp Nou» όπου η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Μίλαν. Οι «μπλαουγρκάνα» καλούνται να ανατρέψουν το 2-0 του «Σαν Σίρο» ενώ οι «ροσονέρι» να υπερασπιστούν την νίκη τους στον πρώτο αγώνα και να είναι αυτοί που θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Σε περίπτωση νίκης της Μπαρτσελόνα, με σκορ 2-0, στα 90 λεπτά, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και (αν χρειαστούν) πέναλτι.

Δείτε ακόμη: Πάμε… Ταμείο: Οι Προτάσεις της ημέρας!

Την ίδια ώρα (21:45) στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς η Σάλκε υποδέχεται η Γαλατασαράι.

Το ρευστό 1-1 του πρώτου αγώνα στην Κωνσταντινούπολη αφήνει ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα και κάθε προγνωστικό για τον εν λόγω αγώνα είναι λίγο παρακινδυνευμένο. Το σίγουρο είναι πως θα δούμε ένα παιχνίδι με πάθος καθώς και οι δύο ομάδες θέλουν τα εισιτήριο για τους «8» του Champions League.