Με το διπλό (3-2) από τη μέχρι πρότινος απόρθητη έδρα του πρωτοπόρου Ολυμπιακού έφυγε ο Ατρόμητος το απόγευμα της Κυριακής σε ένα ματς όπου οι ανατροπές και το θέαμα είχαν την τιμητική τους! Η ομάδα του Περιστερίου αιφνιδίασε τους Πειραιώτες και με τον Μπρίτο άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Τζεμπούρ επανέφερε γρήγορα τις ισορροπίες ισοφαρίζοντας στο 9’. Ο Αμπντούν έδωσε το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους» (44’) που πήγαν προηγούμενοι στο σκορ στα αποδυτήρια, αλλά η επανάληψη τους επιφύλασσε μια σειρά από εκπλήξεις, αφού αρχικά ο Καραγκούνης (48’) και μετά ο Δημούτσος (79’) χάρισαν με εκπληκτικά γκολ τη νίκη στον Ατρόμητο! Με αυτό το τρίποντο οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου ισοβαθμούν με τον ΠΑΟΚ και βρίσκονται πια μια ανάσα από τον Αστέρα Τρίπολης! Από κει και πέρα, η Βέροια επιβλήθηκε 2-0 του Πανθρακικού χάρη στα τέρματα του Πέρεζ Μορένο (18’, 48’) και πήρε -έστω και προσωρινά- βαθμολογική ανάσα ενόψει της προσπάθειας που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό!