Ο Ολυμπιακός όπως αναμενόταν δεν είχε δύσκολο έργο κόντρα στον Φωκικό τον οποίο και νίκησε με 6-1.

Ο Μίτσελ έκανε αλλαγές και οι ”ερυθρόλευκοι” με τον Σέποβιτς στο ντεμπούτο του να βάζει δύο γκολ πέρασαν αρκετά εύκολα στους ”16” του Κυπέλλου Ελλάδας,

Ο Κάμπελ είχε κάνει το 1-0 για τον Ολυμπιακό μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γιαταμπάρε έκανε το 2-0. Όπως είπαμε ο Σέποβιτς πέτυχε το πρώτο του γκολ και έκανε το 3-0 στο 51ο λεπτό και ο Φωκικός πέτυχε το  γκολ της τιμής στο 56 λεπτό και μείωσε σε 3-1.

Στο 63′ ο Ολαϊτάν έκανε το 4-1 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σέποβιτς στο 81 λεπτό.

Ολυμπιακός: Μέγιερι, Παπάζογλου, Α. Παπαδόπουλος, Μετζανί, Χολέμπας, Εντινγκά, Γιαταμπαρέ, Ολαϊτάν, Ντομίνγκες (46′ Ιμπαγάσα), Κάμπελ (38′ Βέργος), Μήτρογλου (46′ Στσέποβιτς).

Φωκικός: Μελίσσας, Πολυχρονάκης (16′ Φράγκος), Καλαγκάνης, Άλα, Πεχλιβανόπουλος, Σιμονιάν, Σκαρίμπας, Ράντι (84′ Γεωργουσόπουλος), Μπούργκος, Θέος, Γουόρντεν (87′ Τζέκος).