Δεύτερο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα για την Γκόου Αχέντ Ίγκλις, που συνεχίζει την προσπάθεια της για να αποκτήσει απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη. Μετά το 2-0 επί της Μπρέντα της προηγούμενης αγωνιστικής έφερε 2-2 με την Φίτεσε, που ήταν μπροστά με 2-0 μέχρι το 75ο λεπτό.

Ο Βεγίνοβιτς στο 41’ έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Νταούντα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Σαλκ μείωσε στο 75’ και στο 84’ ο Αμοβέρ εδώσε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Ισοπεδωτική η Ουτρέχτη, που έριξε πέντε γκολ στην Μπρέντα μέσα στο σπίτι της. Ο Μπουϊμάνς στο 11’ άνοιξε το σκορ και η απάντηση ήρθε από τον Σάρπονγκ στο 37’, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Ντουπλάν.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν ακόμη τρία γκολ από πλευράς φιλοξενούμενων. Ο Μπουϊμάνς «χτύπησε» ξανά στο 54’ και οι Ρούμπιν (83’), Μπαράζιτε (89’) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.