Σε ένα παιχνίδι που η Λάτσιο είχε τον έλεγχο από την αρχή αλλά και το γρήγορο γκολ, η Νάπολι πήρε βαθμό λίγο πριν το τέλος, 1-1, αποτέλεσμα που ευνόησε πάλι τη Γιουβέντους η οποία είναι πρώτη στο +5 πλέον. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Φλόκαρι στο 11ο λεπτό του αγώνα και έκτοτε διατήρησαν το πάνω χέρι. Οι "παρτενοπέι" ξύπνησαν λίγο στην επανάληψη, πίεσαν παραπάνω και διεκδίκησαν με αξιώσεις το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό ήρθε στο χειρότερο χρονικό σημείο για τους "λατσιάλι". Ο Καμπανιάρο ήταν αυτός που χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό για τη συνέχεια στην ομάδα του στο 88' με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση από κόρνερ. Έτσι η Νάπολι βρίσκεται πια στο -5 από τη Γιουβέντους η οποία νωρίτερα επικράτησε εύκολα της Φιορεντίνα 2-0 και πήρε μικρή ανάσα.

Δείτε περισσότερα: Βούτσινιτς και Μάτρι "καθάρισαν" για την "Κυρία"! (video)