Σ' έναν αγώνα χωρίς κόσμο ο 'Αρης πάλεψε όσο μπορούσε ωστόσο ο Παναθηναϊκός ήταν πάρα πολύς γι' αυτόν. Ήδη από το ξεκίνημα του αγώνα ο Άρης έδειξε πως δεν θα πετούσε λευκή σημαία αφού προηγήθηκε με 12-13 , οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και μέχρι τη λήξη της πρώτης περιόδου πέρασαν μπροστά με 21-16. Το μόνο που κατάφεραν οι Θεσσαλονικείς ήταν να κρατάνε τη διαφορά σε μονοψήφια επίπεδα μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως οι πράσινοι πάτησαν το γκάζι και προηγήθηκαν ακόμα και με 58-43 με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 67-49. Ο Άρης προσπάθησε να μειώσει με τον Όλιβερ (78-67) αλλά ο ΠΑΟ δεν αγχώθηκε και έφτασε στη νίκη με 84-72. Για τους γηπεδούχους Βουγιούκας και Λόγκαν ήταν οι κορυφαίοι. Από την άλλη πλευρά Ταπούτος και Βεργίνης είχαν από 11π. αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 41-31, 67-49, 84-72.

Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Μάριτς 9, Μπατίστ 6, Λόγκαν 11(3), Σάτο 13, Τσαρτσαρής 2, Διαμαντίδης 6(2), Βουγιούκας 13, Καλάθης 4, Κυρίτσης 1, Σμιθ 7(1), Καϊμακόγλου 8(1), Γιασικεβίτσιους 4.

Άρης (Αλεξανδρής): Μαυραειδής 7, Κερούς 6, Ταπούτος 12(2), Τζέιμς 7(1), Τσαϊρέλης 6, Όλιβερ 7(1), Κρούσιτς 11, Μποχωρίδης, Μάλντροου 5, Βεργίνης 11(3), Δήμας, Βεζένκοφ.