Ο… προβληματικός -ξανά- Παναθηναϊκός έμεινε ισόπαλος 1-1 με τη Βέροια στη Λεωφόρο για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος και μετά την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας με τον Πανιώνιο συνέχισε τις βαθμολογικές του απώλειες.

Οι “πράσινοι” παρουσιάστηκαν αδύναμοι αμυντικά για δεύτερο σερί παιχνίδι και έχασαν την ευκαιρία για ένα πολύτιμο τρίποντο στην έδρα τους. Το γκολ για την ομάδα του τριφυλλιού πέτυχε ο Αμπεΐντ στο στο 44ο λεπτό ενώ για την βασίλισσα του βορρά, ισοφάρισε ο Μοχάμεντ στο 54′ σε μία φάση όμως που ξεκίνησε από οσφάιντ.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στη συνέχεια και λίγο έλειψε να πάρουν και κεφάλι στο σκορ ειδικά στο 61ο λεπτό με το δοκάρι του Μπεν αλλά ο Καπίνο στάθηκε τυχερός. Ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά προσπάθησε να πετύχει το γκολ της νίκης χωρίς αποτέλεσμα όμως.