Πάνω που νομίζαμε ότι η μία βλέπει την άλλη, διαψευστήκαμε! Η Νάπολι έχανε από το ημίχρονο κιόλας 2-0 (12’ και 43’ τα γκολ των γηπεδούχων) στην έδρα της Κιέβο, και το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το τέλος ενώ η Γιουβέντους από την άλλη έδειχνε να μην αποφεύγει την λευκή ισοπαλία. Ένα γκολ όμως στο 90’ ήταν αυτό που της χάρισε τη νίκη και την έφερε στο +9 από τους «παρτενοπέι» στη βαθμολογία του πρωταθλήματος! Το γκολ για την «Κυρία» πέτυχε ο Τζιακερίνι στην εκπνοή του αγώνα. Στο ματς της Νάπολι ο Καβάνι αστόχησε σε πέναλτι στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη βαθμολογία ακολουθεί η Μίλαν στο -2 από τους Ναπολιτάνους και στο -11 από τους «μπιανκονέρι».

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας από Ιταλία είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Αταλάντα-Πεσκάρα 2-1

Κάλιαρι-Σαμπντόρια 3-1

Παλέρμο-Σιένα 1-2

Πάρμα-Τορίνο 4-1

*Χθες, Ουντινέζε και Ρόμα έμειναν στο 1-1 στο «Φρίουλι» ενώ το βράδυ της Παρασκευής η Μίλαν επικράτησε 2-0 στην έδρα της Τζένοα.

Η 28η αγωνιστική της Serie A’ ολοκληρώνεται απόψε το βράδυ με τις αναμετρήσεις Ίντερ-Μπολόνια και Λάτσιο-Φιορεντίνα που ξεκινούν 21:45.