Σε προσωπική υπόθεση του Αντόνιο Ντι Νατάλε εκτυλίχθηκε ο σημερινός αγώνας της Ουντινέζε εναντίον της Λέτσε.

Ο στράικερ της Ουντινέζε πέτυχε χατ τρικ, όλα στο πρώτο ημίχρονο, στη νίκη των "Φριουλάνι" με 4-0. Το τέταρτο γκολ το πέτυχε στο δεύτερο μέρος ο Φλόρες στο 55ο λεπτό. Με τη νίκη αυτή κατάφεραν να ξεφύγουν απο τις υπόλοιπες ομάδες που απειλούνται με υποβιβασμό.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της Ιταλίας, χθες η Φιορεντίνα κέρδισε 1-0 την Τσεζένα, ενώ η Γιουβέντους ήρθε ισόπαλη με τη Ρόμα. Στους σημερινούς αγώνες, η Λάτσιο κέρδισε 2-0 τη Νάπολι, η Μπάρι έχασε εντός έδρας απο την Πάρμα με 1-0, ενώ η Μπολόνια με γκολ του ΝτιΒάιο πήρε τη νίκη κόντρα στη Μπρέσια. Η Τζένοα πέτυχε σημαντική νίκη επί της Κάλιαρι και η Παλέρμο, με επίσης χατ τρικ του Παστόρε πήρε το ροζ φύλλο με 3-1. Τέλος η Σαμπντόρια ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Κιέβο, ενώ η 12η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το ντέρμπι του Μιλάνου μεταξύ Ίντερ και Μίλαν.