Βαριά εντός έδρας ήττα υπέστη η Ρόμα από την Κάλιαρι που έφυγε με τη νίκη (2-4) από το Ολίμπικο! Οι τελευταίοι αγώνες πάνε στραβά για τους "τζιαλορόσι" και ο διασυρμός από την Κάλιαρι απόψε διαφαίνεται να ήταν και το τελευταίο αποτέλεσμα του Ζεμάν με την ιταλική ομάδα. H καρέκλα του τρίζει καιρό τώρα…

Το σκορ άνοιξε ο Ναϊγκολάν για τους φιλοξενούμενους στο 3ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης, ο Τότι ισοφάρισε σε 1-1 στο 35΄αλλά με την έναρξη του δευτέρου μέρους οι Ρωμαίοι έζησαν εφιαλτικά λεπτά δεχόμενοι τρία απανωτά γκολ!

Ο Γκοϊκοεστέα έκανε το λάθος και δεν μπλόκαρε σωστά με αποτέλεσμα να κάνει εκείνος το 1-2, ο Σάου στο 53' ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-3 ενώ ο Πισάνο στο 71' σκόραρε δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Κάλιαρι!

Η Ρόμα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-4 με τον Μαρκίνιο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.