Μετά το χορταστικό 3-3 με την Ουντινέζε, η Νάπολι επέστρεψε στις νίκες σκοράροντας και πάλι με χαρακτηριστική ευκολία. Οι “παρτενοπέι” επικράτησαν 4-2 της Ίντερ στο “Σαο Πάολο” και έδειξαν πως έχουν αφήσει οριστικά πίσω τους τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Νάπολι βρίσκεται πάντα στην 3η θέση της βαθμολογίας, έχοντας μειώσει προσωρινά στο -2 τη διαφορά της με τη Ρόμα που χρωστάει έναν αγώνα και στο -8 την αντίστοιχη από τη Γιουβέντους.

Το σκορ άνοιξε ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν (9′), ο Καμπιάσο ισοφάρισε (35′) και ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα για τους γηπεδούχους. Αυτό του Μάρτενς στο 39 και δύο λεπτά αργότερα του Τζεμαϊλι. Με την λήξη του ημιχρόνου ο Ναγκατόμο έκανε το 3-2 για τους “νερατζούρι”.

Μετά το πολύ ενθουσιώδες πρώτο μέρος, η Ίντερ έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Αλβάρες και στο 81ο λεπτό, ο Καγιεχόν διαμόρφωσε το τελικό 4-2 για την ομάδα του.

Αύριο, Δευτέρα, η 16η αγωνιστική της Serie A’, ολοκληρώνεται με το παιχνίδι Μίλαν-Ρόμα (21:45).