Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 14η αγωνιστική της Serie A’, η Νάπολι αναδείχθηκε η μεγάλη νικήτρια με 4-2 στην έδρα της Λάτσιο. Οι Ναπολιτάνοι επέστρεψαν επιτέλους στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες στο Καμπιονάτο με Γιουβέντους και πάρμα και την τριάρα στο Ντόρτμουντ για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Και αυτή η αναμέτρηση, όπως και το Φιορεντίνα-Βερόνα, είχε βροχή από γκολ! Την αρχή έκανε η φιλοξενούμενη ομάδα με τον Ιγκουαϊν (25′) αλλά το σοκ ήρθε ένα λεπτό μετά με το αυτογκόλ του Μπεχράμι και το 1-1.

Οι “παρτενοπέι” πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Πάντεβ στο 50′ ενώ ο Ιγκουαϊν πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 72ο λεπτό του αγώνα. Ο Κεϊτά μείωσε σε 2-3 για τους “λατσιάλι” (88′) ενώ στις καθυστερήσεις του ματς, ο Καγιεχόν έβαλε το κερασάκι στην τούρτα νίκης της Νάπολι που σημαδεύει μία νέα εποχή.