Σωστός ο Ζούλιο Σέζαρ, αφού έκανε σκληρή αυτοκριτική προς το πρόσωπο του, για τα τρία γκολ που δέχτηκε στον χθεσινό εντός έδρας αγώνα της Ίντερ εναντίον της Τότεναμ. Ο Βραζιλιάνος πήρε επάνω του όλη την ευθύνη, λέγοντας μάλιστα πως κοιμήθηκε στα γκολ της αγγλικής ομάδας, ενώ στο τρίτο ένιωθε λες και δεν ήταν αυτός κάτω από τα δοκάρια, αλλά ο αδερφός του! Πάντως όσα λάθη και να έκανε ο σπουδαίος αυτός τερματοφύλακας, η ομάδα του πήρε τη νίκη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μάλιστα με σκορ 4-0, στο πρώτο ημίχρονο και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-3, με τον Γκάρεθ Μπέιλ να πετυχαίνει χατ – τρικ!

Από κει και έπειτα, οι δηλώσεις του Βραζιλιάνου ήταν οι εξής: «Ήμουν πολύ θυμωμένος. Δέχθηκα τρία γκολ και δεν ακούμπησα καν τη μπάλα. Ο προπονητής της Βραζιλίας (σ.σ. Μάνο Μενέσες) ήταν στις κερκίδες.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σπουδαίο. Ήταν η Ίντερ που θέλει ο Μπενίτεθ. Όμως αποκοιμήθηκα στο πρώτο γκολ. Ακόμη και το δεύτερο ήταν αναπόφευκτο. Το τρίτο όμως, δεν ήταν! Για την ακρίβεια, ήταν σαν να βρισκόταν ο αδερφός μου στο τέρμα και όχι εγώ»