Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο ‘Αρης και με ανατροπή στο σκορ, επικρατώντας 2-1 του Πανιωνίου εκτός έδρας.!

Χωρίς πολλές φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες που άλλαξαν όμως ριζικά την εικόνα του αγώνα με την επανάληψη. Ο Καμπάνταης (58′) άνοιξε το σκορ για τους “κυανέρυθρους”  αλλά η χαρά τους δεν κράτησε πολύ καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αγκάνθο “έγραψε” το 1-1.

Την ανατροπή για τους Θεσσαλονικείς πέτυχε ο Ουντότζι στο 88′ ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Άρης αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο  μετά την αποβολή του Τσουμάνη στο 64′.

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός (87’ Ντούνης), Μενδρινός, Μητρόπουλος, Παναγιωτούδης (57’ Γιάννου), Αραβίδης, Καμπάνταης.

Άρης: Διούδης, Πουλίδο, Έλσνερ, Τσουμάνης, Ψυχογιός, Ηρακλής (90’+3’ Καρασαλίδης) Οικονομόπουλος, Ίμπε (68’ Νταμαρλής), Τάτος (79’ Σταυρόπουλος), Ουντότζι, Αγκάνθο.