Με εύστοχο πέναλτι του Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα στο 91' της αναμέτρησης, η Ομόνοια κατάφερε να ισοφαρίσει στην έδρα της τη Σάλτσμπουργκ, στον γ' προκριματικό γύρο του Champions League και να κρατηθεί ζωντανή στην υπόθεση πρόκριση (1-1).

Η αυστριακή ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 8', με μακρινό σουτ του Ζάρατε, γεγονός που επηρέασε κάπως τους γηπεδούχους. Οι παίκτες του Τάκη Λεμονή βγήκαν στην αντεπίθεση και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως απέναντί τους βρήκαν τη συμπαγή και καλά διαβασμένη άμυνα των Αυστριακών.

Η λύτρωση τελικώς ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Λεάντρο ανετράπη μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών. Ο νεοαποκτηθείς Λούα Λούα ανέλαβε το ρίσκο, πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της κυπριακής ομάδας και την κράτησε ζωντανή για να εξαντλήσει στον επαναληπτικό τις πιθανότητές για πρόκριση.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιέβριτς, Καρυπίδης, Μπουθόν, Χαραλάμπους, Ντάβιντσον, Κασέκε (64' Αβραάμ), Λεάντρο, Μακρίδης, Εφραίμ, Αλωνεύτης (46' Λούα Λούα), Κωνσταντίνου (82' Ρενχίφο)

Σάλτσμπουργκ: Τρεμέλ, Μέντεζ, Αφολάμπι, Σιέκλερ, Βάλνερ (71' Τσόγι), Ζαράτε, Σίμερ, Ούλμερ, Σβέντο (81' Γιάντσερ), Σεκάγια, Λάιτγκεπ