Ο Πανθρακικός έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, μόνο για ένα ημίχρονο και αυτό είχε ως αποτέλεσμα το τελικό 1-4.

Οι ”ερυθρόλευκοι” είχαν ανοίξει το σκορ στο 21΄με τον φορμαρισμένο Κώστα Μανωλά. Ο Ολυμπιακός μπορεί να είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, αλλά ο Ντε Σόουζα με γκολ στο 41′ έκανε το 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο πλέον, ο Ολυμπιακός μπήκε γρήγορα και πάλι μπροστά, με πολύ τύχη. Ο Κάμπελ έκανε στο 52′ την κεφαλιά από τα πλάγια και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, μετά τον τραγικό υπολογισμό του Κουτσόπουλου.

Μόλις 6 λεπτά το παιχνίδι ουσιαστική κρίθηκε με τον Σάμαρη να είναι αυτή την φορά ο σκόρερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 88′ ο Σαβιόλα με ωραίο πλασέ έκανε το τελικό 1-4.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανθρακικός (Άκης Μάντζιος): Κουτσόπουλος, Σαρακατσάνος, Παπαγεωργίου, Ζος, Χρήστου, Ντιόγκο, Τριανταφύλλου (84’ Χασομέρης), Μπαϊκαρά, Κάσες (67’ Ζεκίνια), Τζάνης, Ίγκορ (93’ Ζδράβος).

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Μπονγκ, Παπαδόπουλος, Μανωλάς (75’ Τόρες), Σάμαρης, Εντιγκά, Βάις (62’ Μασάντο), Φουστέρ, Τσόρι (46’ Κάμπελ), Σαβιόλα.