Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει από την Σάντερλαντ με 1-0, αλλά κατάφερε να κερδίσει με τον πιτσιρικά Γιανουζάι να γυρίζει μόνος του το παιχνίδι.

Ο νεαρός άσσος της Γιουνάιτεντ, έκανε το ντεμπούτο του στην βασική ενδεκάδα και πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, κάνοντας το 2-1 και χαρίζοντας μία σημαντική νίκη για τον Ντέιβιντ Μόγιες και τους παίκτες του.

Το παιχνίδι άρχισε στραβά για την Μάντσεστερ. αφού μετά από λάθος του Βίντιτς, ο Γκάρντνερ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό για την ομάδα του Χάρη Μαυρία, που δεν αγωνίστηκε καθόλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο νεαρός Αλβανός και με δύο πολύ ωραία γκολ στο 55′ και στο 62′, έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς και φυσικά έκλεψε τις εντυπώσεις.