Ο Παναθηναϊκός αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι τον Βύζαντα Μεγάρων και πήραν χρόνο συμμετοχής οι ”κομμένοι” της ομάδας, μαζί με όσους δεν έπαιξαν στο παιχνίδι με τον Αστέρα.

Ο Γιάννης Αναστασίου ήταν στις εξέδρες, μαζί με τους Σαραβάκο και Νταμπίζα και στον ρόλο του προπονητή ήταν ο Ρούτερ.

Βασικοί στο πρώτο μέρος ήταν οι Ταμπάκης, Αναστασόπουλος, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Πίντο, Δώνης, Γιαννιτσάνης, Ατζαγκούν, Μουζακίτης, Μπαλμπόα, Καρέλης.

Το σκορ του πρώτου ημχρόνου ήταν 1-0 για το ”τριφύλλι” με τον Μπαλμπόα να σκοράρει, ενώ ο Καρέλης ήταν ο πιο δραστήριος παίκτης της ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι  Γκέκας, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Μυρθιανός, Σταματάκης, Μαλντίν, Αμπεΐντ, Κουίνσι, Κουσίδης, Μπαϊράμι, Τοτσέ.

Εκεί οι ”πράσινοι” ήταν καλύτεροι, ενώ ο Κουίνσι έδειξε να έχει κέφια, κάνοντας αρκετές κούρσες και βοηθώντας επιθετικά. Από τα πόδια του Γκανέζου προήλθε και το δεύτερο τέρμα της ομάδας στο 57′, αφού ο Κουίνσι έκανε την σέντρα, ο Τοτσέ σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά και ο Αμπέιντ πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. Ο Κουσίδης 6 λεπτά μετά σκόραρε και αυτός, ενώ το 4-0 το έκανε και πάλι ο Αμπέιντσ στο 69 λεπτό.

Για τον Βύζαντα σκόραρε ο Μιχαλόπουλος στο 85 λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1..