Ο ΠΑΟΚ έπαιξε όσο έπρεπε και πήρε ένα σημαντικό διπλό με 2-1 στην Βέροια.

Οι παίκτες του Χουπ Στέφενς δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και η γηπεδούχος ομάδα ήταν αυτή που απείλησε την εστία του Χάκομπο. Όσο περνούσαν τα λεπτά ο ΠΑΟΚ ανέβαινε και στο 18 λεπτό ο Βίκτορ έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος είχε πολλές ομοιότητες με το πρώτο, αφού στα πρώτα λεπτά και πάλι η Βέροια είχε τον έλεγχο και κάποιες φάσεις, τις οποίες όμως δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεί. Έτσι ο ΠΑΟΚ ήταν και πάλι αυτός που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Στοχ να σκοράρει για ακόμα ένα παιχνίδι και να ”κλειδώνει” την νίκη για τον ”δικέφαλο”.

Η Βέροια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Μρντάκοβιτς στο 83′. Ντεμπούτού για τον ΠΑΟΚ και μάλιστα στην βασική ενδεκάδα έκαναν οι Τζαβέλλας και Νίνης.

Βέροια (Τον Κάανεν): Αναστασόπουλος, Τραπ (74’ Σεγκούντο), Μπάρμπας, Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Ζεζίνιο (84’ Όστοϊτς), Καλτσάς (84’ Μάνος), Μπαργκάν, Μπεν, Μρντάκοβιτς

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Χακόμπο, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Νίνης, Λούκας (81’ Ολίσε), Στοχ (90+3’ Νέτσιντ), Σαλπιγγίδης (90+2’ Βούκιτς), Αθανασιάδης